MODLITWA GŁĘBI – O. WOJCIECH DRĄŻEK – DZIEŃ SKUPIENIA

MODLITWA GŁĘBI - O. WOJCIECH DRĄŻEK - DZIEŃ SKUPIENIA

Kiedy

6 kwietnia 2024    
10:00 - 17:00

Gdzie

Dobry Zakątek
Juliusza Słowackiego 8, Konstancin-Jeziorna, Polska, 05-510, mazowieckie

Rodzaj wydarzenia

Mapa niedostępna

Ojciec Wojciech Drążek, poprowadzi konferencje o praktyce modlitwy głębi jako drodze wewnętrznej przemiany i drodze do pełni życia. Serdecznie zapraszamy na kolejny dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

Modlitwa głębi to praktyka duchowa propagowana przez o. Thomasa Keatinga OCSO (1923-2018). Polega ona na trwaniu w Bożej obecności w głębokiej ciszy. W praktyce modlitwa ta polega na porzuceniu zaangażowania w sprawy zewnętrzne i zawieszeniu, przynajmniej na poziomie intencji, wewnętrznego dialogu, który zwykle wypełnia świadomość.

Chodzi o to, by starać się w czasie tej praktyki nie podążać za narzucającymi się nam odczuciami z ciała, emocjami, myślami, wyobrażeniami. Kiedy zaś łapiemy się na tym, że nasza uwaga umyka ku tym sprawom, należy łagodnie wrócić do postawy trwania w Bożej obecności i przyzwolenia na Jego działanie w nas. Pomaga w tym tzw. „święte słowo”, o którym piszemy poniżej. Modlitwa głębi jest przygotowaniem naszych władz wewnętrznych na przyjęcie daru modlitwy kontemplacyjnej” (poglebiarka.pl)

modlitwa głębi

„MODLITWA GŁĘBI” Program:

I konferencja:
Najstarsza tradycja – kontemplacyjny wymiar Ewangelii.
Chrześcijaństwo jako przekaz duchowy z serca do serca.
Modlitwa jako relacja z Odwieczna Miłością, która ma nieskończoną siłą przemiany, transformacji życia.

II konferencja:
Jak praktykować modlitwę głębi?
Wprowadzenie do praktyki modlitwy głębi jako drogi wewnętrznej przemiany i drogi do pełni życia.

Harmonogram dnia skupienia:

  • 10:00 – modlitwa wprowadzająca
  • 10:30 – I konferencja
  • 11:30 – przerwa kawowa
  • 12:00 – spowiedź
  • 13:00 – Msza Święta z homilią
  • 14:00 – przerwa obiadowa
  • 15:00 – II konferencja + modlitwa
  • 16:30 – adoracja w ciszy
  • 17:00 – zakończenie dnia skupienia

Ojciec Wojciech Drążek – jest katolickim misjonarzem z międzynarodowego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Pracował w wielu krajach mi. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz przez ponad 8 lat w Papui Nowej Gwinei, gdzie zajmował się nie tylko pracą misyjną, ale również edukacją i formacją duchową kandydatów do życia zakonnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w towarzyszeniu osobom, które świadomie podejmują osobistą drogę duchową.

Od 2013 roku jest krajowym koordynatorem Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej (Contemplative Outreach) w Polsce. Prowadzi warsztaty, rekolekcje i sesje medytacyjne, uczy chrześcijańskiej drogi duchowej i praktyk z nią związanych. Jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny, działa w europejskim stowarzyszeniu Spiritual Directors in Europe, które promuje rozwój osobisty poprzez indywidualne przewodnictwo duchowe. Jest tłumaczem książek z dziedziny duchowości mi. ojca Thomasa Keatinga i Richarda Rohra, pasjonuje się nowoczesnymi dziedzinami nauki oraz nowymi technologiami, kocha muzykę i książki, szuka sposobów integralnego rozwoju człowieka, w którym ciało, umysł i serce (wymiar duchowy) znajdują się w harmonii, a osoba może wzrastać zgodnie z zamysłem Odwiecznej Miłości.

OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (POBIERZ)

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: piotr.szewczyk@dobryzakatek.pl
tel: 797 – 841 – 503

PS. DZIEŃ SKUPIENIA POCZATKOWO MIAŁ SIĘ ODBYĆ 25.11.23 R., ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ PROWADZĄCEGO ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 06.04.2024 R.