Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe – KS. DR JERZY JASTRZĘBSKI

Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe - KS. DR JERZY JASTRZĘBSKI

Kiedy

5 października 2024    
10:00 - 17:00

Gdzie

Dobry Zakątek
Juliusza Słowackiego 8, Konstancin-Jeziorna, Polska, 05-510, mazowieckie

Rodzaj wydarzenia

Mapa niedostępna

Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Zapraszamy na jednodniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Jerzy Jastrzębski.


Matki_Bozej_z_Guadalupe

 


Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe

Opis planowanej nauki:

„Modlitwą różańcową modlimy się cały rok. Jednak najczęściej ta modlitwa płynie ku niebu w październiku. Od kilku lat coraz bardziej rozpowszechnia się w Polsce nowa forma modlitwy różańcowej. I choć tajemnice różańcowe nie ulegają zmianie, to jednak pewne modyfikacje rodem z Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku skłaniają nas do jeszcze bardziej żarliwej modlitwy o ocalenie każdego poczętego dziecka oraz i miłość i pokój w rodzinach.

Historia objawień Maryi w XVI wieku w Meksyku utwierdza nas w przekonaniu, że „Modlitwa jest potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji” – jak mówił Papież Benedykt XVI. Zapraszamy do wysłuchania rozważań poświęconych modlitwie różańcowej, historii objawień Maryi w Guadalupe, poznania niektórych tajemnic ukrytych w wizerunku, który został ułożony z kwiatów przez samą Matkę Najświętszą (będziemy modlić się przed wierną kopią Jej wizerunku z certyfikatem meksykańskiego biskupa), a podczas modlitwy różańcowej możemy być przykryci Jej płaszczem pełnym dających do myślenia symboli, poświęconym w guadalupańskiej bazylice.

Cennym ubogaceniem będzie muzyka rozbrzmiewająca podczas modlitwy różańcowej. Zapis tej niebiańskiej muzyki został niedawno odkryty na wizerunku Maryi z Guadalupe. Niech ten czas rozpali nasze serca ku bardziej żarliwej miłości do Jezusa i Jego Matki czego potwierdzeniem będzie wzrost naszej wzajemnej miłości” – ks. dr Jerzy Jastrzębski


„Ukryjmy się pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe” – Harmonogram:

10:00 – modlitwa wprowadzająca
10:30 – I konferencja
11:30 – przerwa
12:00 – spowiedź
13:00 – Msza Święta z homilią
14:00 – przerwa obiadowa
15:00 – II konferencja + modlitwa
16:30 – adoracja w ciszy
17:00 – zakończenie


Prowadzący:

ks. dr Jerzy Jastrzębski – wykłada w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Jego książkę Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżniono Feniksem 2022. Opublikował rozważania o s. Wandzie Boniszewskiej pt. Ukryta w Ranie Serca Jezusa, Dziewięć słów o miłości. Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa inspirowana pismami św. Franciszka Salezego oraz – razem z s. Anna M. Pudełko – Dialog serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitewnik pt. Sercem słuchająca. Rozważania wezwań Litanii do Niepokalanego Serca Maryi.

Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem śp. ks. Piotra Pawlukiewicza przygotowując razem z nim w WMSD przyszłych kapłanów do posługi kaznodziejskiej o czym opowiada w książce: Dbaj o dziś. 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza.

Prowadzi także stronę internetową www.skarbnicajerzego.pl oraz podcast Miłość zawsze podnosi na Spotify.


ZAPISZ SIĘ(kliknij i pobierz wejściówkę)


Zapraszamy do Dobrego Zakątka.
Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: piotr.szewczyk@dobryzakatek.pl
tel: 797 – 841 – 503


INNE REKOLEKCJE: