Zapraszamy wszystkich, którzy chcąc odpocząć w spokojnej okolicy…

Możliwości

„Doskonałe miejsce do zatrzymania się, do wypoczynku, do skupienia”

Ks. Bogusław Jankowski, Dyrektor Domu Rekolekcyjnego

Jesteśmy Domem Rekolekcyjnym powołanym przez Archidiecezję Warszawską do prowadzenia rekolekcji, szkoleń, konferencji oraz miejscem dla wszystkich, którzy chcą takie spotkania przygotować. Kierujemy się zasadami Katolickiej Nauki Społecznej, wspieramy organizacje i wydarzenia, które promują rozwój w duchu tych wartości.

Naszą misją jest stworzenie odpowiednich warunków dla każdego kto chce odbudować się duchowo lub odpocząć od prozy codziennych wydarzeń. Zapewniamy komfort warunków oraz spokój i wyciszenie w naturalnym otoczeniu. Nasz Dom w Konstancinie-Jeziornie położony jest w urokliwym parku między licznymi starodrzewami, wpisując się w mikroklimat miasta-uzdrowiska. Dzięki walorom natury jesteśmy nie tylko domem modlitwy ale i odpoczynku. Piękne otoczenie, niezwykła architektura oraz profesjonalna obsługa to tylko niektóre z zalet naszego obiektu.

Miejsca modlitwy i skupienia

Kaplica, Oratorium oraz urokliwa Droga krzyżowa między drzewami to wyjątkowe miejsca do modlitwy i skupienia, zarówno indywidualnego i jak grupowego. Kaplica jest otwarta przez cały czas do prywatnego skorzystania oraz udostępniana dla grup na liturgie i nabożeństwa. Również Oratorium udostępniamy na Mszę Św., jako miejsce czuwania czy spowiedzi. Droga krzyżowa z niezwykłą trasą w parku jest często wykorzystywana zarówno do indywidualnych spacerów jak również rozważań Męki Pańskiej przez wspólnoty w dzień i wieczorami.

Sale konferencyjne

Dobry Zakątek, jako miejsce konferencyjne i rekolekcyjne dysponuje salami do spotkań, wykładów, ćwiczeń, konwiwenecji wraz ze wsparciem multimedialnym (nagłośnienie, projektory, telewizory). W czasie przerw udostępniamy pomieszczenie kawiarni z możliwością pełnej obsługi cateringowej. Do wykorzystania są dodatkowo główna sala jadalni oraz kaplica. Również ciekawą możliwością dla grup jest organizacja ogniska wraz z obsługą gastronomiczną.

Pokoje

Obiekt dysponuje 70 miejscami noclegowymi w pokojach – jednoosobowych, dwuosobowych i wieloosobowych. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, czajnik elektryczny, niezbędne wyposażenie oraz bezpłatny dostęp do sieci WiFi. Wybrane pokoje są dostosowane dla osób niepełnosprawnych, obiekt w znacznej części przystosowany jest dla osób poruszających się wózków inwalidzkich. Zapewniamy pościel i ręczniki. Dla komfortu gości na terenie obiektu i w pokojach obowiązuje zakaz palenia oraz cisza nocna.

Posiłki

Dom Spotkań zapewnia obsługę gastronomiczną dla klientów indywidualnych i grup zorganizowanych według dopasowanych godzin posiłków, ustalonego menu i form wydawania. Na cały okres pobytu można indywidualnie ustalić posiłki według własnych preferencji i zapotrzebowania. Organizujemy imprezy i uroczystości rodzinne oraz przyjęcia okolicznościowe i oficjalne.

Udogodnienia

Recepcja jest czynna przez całą dobę wraz z możliwością przechowania bagażu. Na terenie Domu bezpłatnie udostępniamy dobrej jakości sieć Wifi. Zapewniamy ogrodzony, całodobowy i bezpłatny parking z miejscami dla autokarów i aut dostawczych. Dla komfortu gości na terenie obiektu i w pokojach obowiązuje zakaz palenia, cisza nocna w wyznaczonych godzinach oraz dla większego spokoju bramy wjazdowe na teren są zamykane. Ze względu na możliwe alergie gości oraz dzikie zwierzęta na terenie parku zwierzęta nie są akceptowane.

Otoczenie i okolica

Dobry Zakątek jest jednym z najciekawszych i najładniejszych miejsce w Konstancinie-Jeziornie. Ze względu na swój rys historyczny, architekturę i miejsce, kiedyś trudno dostępne przyciąga licznych spacerowiczów. Położenie nad samą rzeką Jeziorką, w parku pośród wiekowych drzew najlepiej oddaje mikroklimat całego uzdrowiska. Dbałość o przyrodę czuć spacerując licznymi ścieżkami i niezwykłą Droga Krzyżową, gdzie można spotkać wiewiórki, dzięcioły, sarny czasem bobry. Przestronny teren umożliwia zabawy integracyjne, zajęcia kontemplacyjne oraz możliwość przygotowania ogniska tuż nad rzeką, grilla czy pikniku i zabaw na boisku sportowym.

Samo uzdrowisko Konstancin i jego zabytkowa część Skolimów to również niezwykłe miejsce do podziwiania architektury m.in. willi i pałacyków, spacerów w Parku Zdrojowym oraz inhalacji i odprężenia w tężni solankowej wraz z naturalną wodą leczniczą.

Rezerwacje

Dom rekolekcyjny

Kontakt

Dobry Zakątek Dom Rekolekcyjny

ul. Słowackiego 8
05-510 Konstancin-Jeziorna

TEL: +48 504 253 849
MAIL: recepcja@dobryzakatek.pl

Możliwości

niebieskim POTRZEBUJESZ DODATKOWE INFORMACJE? CZEKAMY NA KONTAKT