Przytulmy się do Niepokalanego Serca Maryi

Przytulmy się do Niepokalanego Serca Maryi

Data wydarzenia:

Przytulmy się do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na jednodniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Jerzy Jastrzębski.


ks_Jerzy_Jastrzebski_rekolekcje
Przytulmy się do Niepokalanego Serca Maryi – plakat

Opis planowanej nauki:

„Ten jeden dzień będzie okazją do pogłębiania bliskości z Bogiem poprzez przybliżenie się do Maryi, do wysłuchania rozważań o jej wierze, pokorze, pielęgnowaniu pokoju serca i przebaczenia. Ona uczy nas uważnie słuchać Słowa Boga po to, aby Jego oczami spojrzeć na nasze życie i pozwolić Mu się poprowadzić tak jak On chce i dokąd On chce.

Maryja pokazuje nam także, iż nasze serca najpiękniejsze są wtedy kiedy są zestrojone z jezusowym Sercem i to daje siłę, aby odrzucać brzydotę grzechu, a wybierać piękno życia w Bogu. Nie zabraknie też wypowiedzi świętych, którzy wyróżniali się nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi. Będziemy mogli również pogłębić bliskość z Jezusem i Jego Matką poprzez spowiedź, Eucharystię a także medytację podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.” – ks. dr Jerzy Jastrzębski


„Przytulmy się do Niepokalanego Serca Maryi” – Harmonogram:

10:00 – modlitwa wprowadzająca
10:30 – I konferencja
11:30 – przerwa kawowa
12:00 – spowiedź
13:00 – Msza Święta z homilią
14:00 – przerwa obiadowa
15:00 – II konferencja + modlitwa
16:30 – adoracja w ciszy
17:00 – zakończenie


Prowadzący: ks. dr Jerzy Jastrzębski

ks. dr Jerzy Jastrzębski
ks. dr Jerzy Jastrzębski

Wykłada w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Jego książkę Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżniono Feniksem 2022. Opublikował rozważania o s. Wandzie Boniszewskiej pt. Ukryta w Ranie Serca Jezusa, Dziewięć słów o miłości. Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa inspirowana pismami św. Franciszka Salezego oraz – razem z s. Anna M. Pudełko – Dialog serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitewnik pt. Sercem słuchająca. Rozważania wezwań Litanii do Niepokalanego Serca Maryi.

Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem śp. ks. Piotra Pawlukiewicza przygotowując razem z nim w WMSD przyszłych kapłanów do posługi kaznodziejskiej o czym opowiada w książce: Dbaj o dziś. 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza.

Prowadzi także stronę internetową www.skarbnicajerzego.pl oraz podcast Miłość zawsze podnosi na Spotify.


ZAPISYhttps://app.evenea.pl/event/ksjerzyjastrzebski/(kliknij link i zapisz się)


Zapraszamy do Dobrego Zakątka.
Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: piotr.szewczyk@dobryzakatek.pl
tel: 797 – 841 – 503


INNE REKOLEKCJE: